oferta usług

Naprawiamy posadzki bez postojów i szkodliwych zapachów.

Polerowanie betonu na istniejących posadzkach przemysłowych często wiąże się z koniecznością wykonania dodatkowych napraw posadzki. Probeton sp. z o.o. posiada w swojej ofercie bardzo innowacyjne i ekspresowe metody naprawy szczelin dylatacyjnych, rys i uszkodzeń płyt betonowych.

Wypełnienie dylatacji

Wypełnianie dylatacji jest wielokrotnie tańsze niż eksploatacja uszkodzonych powierzchni.

Szczeliny dylatacyjne są często największym źródłem problemów w betonowych posadzkach przemysłowych. Ich krawędzie są podatne na uszkodzenia i mają tendencję do wykruszania się pod wpływem ruchu pojazdów z twardymi kołami. Należy przeprowadzać regularne kontrole w celu sprawdzenia, czy istniejący materiał wypełniający spełnia swoje zadanie w zakresie ochrony krawędzi szczeliny.

Fot. Probeton. Elastyczne kity wypełniające nie chronią krawędzi szczeliny dylatacyjnej.

Rozmiary i koszt napraw dylatacji można ograniczyć do minimum, jeśli uszkodzenie zostanie wykryte i naprawione we wczesnym stadium. Nasz wypełniacz dylatacyjny jest wystarczająco sztywny, aby zapewnić wsparcie i ochronę krawędzi szczeliny, ale jest również wystarczająco elastyczny, aby skompensować ruchy płyt betonowych pozostając związany z powierzchnią co najmniej jednej z nich.

Naprawa posadzki – Zalety naszej metody

Fot. Probeton. Półsztywny wypełniacz skutecznie chroni krawędź szczeliny dylatacyjnej.

Naprawa dylatacji

Zaniedbywanie wykruszonych i pustych szczelin dylatacji nigdy nie poprawia sytuacji – zawsze jest tylko gorzej. Zabezpiecz swoje przemysłowe posadzki.

Jeżeli uszkodzenie krawędzi szczeliny dylatacyjnej jest zbyt rozległe, konieczne będzie odtworzenie krawędzi. Nasza wysokowydajna i szybkoschnąca zaprawa naprawcza jest przeznaczona specjalnie do betonowych posadzek przemysłowych. Materiały cementowe są tańsze, ale są kruche i ostatecznie zawodzą, co oznacza, że wszelkie początkowe oszczędności zostaną zniwelowane przez koszty ponownej naprawy. Z kolei materiały epoksydowe mają bardzo długi czas wiązania, co uniemożliwia szybkie oddanie posadzki do ruchu.

 

Fot. Probeton. Zniszczona naprawa dylatacji wykonana na bazie materiału cementowego.

Naprawa posadzki – Zalety naszej metody

 

Fot. Probeton. Naprawiona szczelina dylatacyjna szybkowiążącym materiałem Probeton.

Stabilizator dylatacji

Nie pozwól, aby odkształcenie i wykruszanie dylatacji zaszkodziły twoim operacjom transportu bliskiego i przeładunku materiałów.

Klawiszowanie płyt betonowych wykonywanych na gruncie może spowodować znaczne uszkodzenia urządzeń transportu bliskiego, a brak rozwiązania tego problemu często prowadzi do wykruszania się betonu i konieczności wykonania kosztownych napraw posadzek. Klawiszowanie może mieć również istotny negatywny wpływ na wydajność operacyjną i bezpieczeństwo operatorów urządzeń, zwiększając jednocześnie ryzyko uszkodzenia transportowanych produktów.

 

Fot. Probeton. Nieskuteczna naprawa metodą iniekcji cementowej. Zniszczone krawędzie szczeliny dylatacyjnej.

Stabilizatory dylatacji oferują szybkie, ekonomiczne i trwałe rozwiązanie problemu klawiszowania płyt betonowych. Nasza metoda jest prosta, szybka i bardzo innowacyjna. Zamiast stabilizowania gruntu, stabilizujemy płyty posadzkowe.

Naprawa posadzki – Zalety naszej metody

Fot. Probeton. Naprawiona dylatacja z zamontowanym stabilizatorem.

Naprawa rys

Wyeliminuj rysy, bruzdy i pęknięcia na betonowej posadzce. Zatrzymaj degradację posadzki.

Twoja betonowa posadzka ma już okres świetności za sobą? Przeglądy techniczne budynku wykazują, że intensywne użytkowanie płyty betonowej, narażonej na obciążenia spowodowały pojawienie się rys, które przebiegają przez całą posadzkę?  

Fot. Probeton. Nienaprawione rysy prowadzą do stopniowej degradacji posadzki.

Ktoś Ci powiedział, że z takim uszkodzeniem niewiele już można zrobić, bo rozmiar rys jest tak duży, że ich naprawa wymaga dużego zachodu? To nieprawda. Naprawiamy rysy w posadzce szybko i skutecznie. W zależności od rozmiarów uszkodzenia stosujemy stabilizator dylatacji w celu wyeliminowania zjawiska klawiszowania płyt betonowych lub same siatki zbrojeniowe. Naprawa oparta jest na szybkowiążących materiałach naprawczych.

Naprawa posadzki – Zalety naszej metody

Fot . Probeton. Ekspresowa naprawa rys wykonana w ciągu jednej nocy.