Realizacje

Beton polerowany NORTEC® w Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach

Profil klienta

Głównym celem Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach jest edukacja ekologiczna, którą kieruje głównie do dzieci i młodzieży.

Ekologiczne wykończenie betonu

W 2020 roku otrzymaliśmy zlecenie wykończenia przemysłowej posadzki betonowej w budynku Centrum Edukacji Ekologicznej (projekt KoniorStudio). Obiekt został wykonany z naturalnych materiałów i łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. Biorąc pod uwagę miejsce i założenia projektowe wybór padł na beton polerowany NORTEC®. Wszystkie produkty systemowe są nieszkodliwe dla ludzi i środowiska. W procesie certyfikacji zrównoważonych budynków są także wysoko oceniane jako materiały niskoemisyjne. Zgodnie z technologią przystąpiliśmy do polerowania betonu po upływie 28 dni od wykonania płyty. Posadzkę betonową utwardzoną powierzchniowo, jak zwykle z rzemieślniczym kunsztem, wykonała firma Dima Posadzki Przemysłowe z Katowic.

Zakres prac dla CEE

  • Powierzchniowe utwardzanie i polerowanie betonu w technologii NORTEC®
  • Opracowanie wytycznych konserwacji posadzki

Efekty prac

Prace wykończeniowe trwały trzy dni. Beton polerowany NORTEC® można użytkować zaraz po zakończeniu mycia technologicznego posadzki. Wysoka twardość powierzchniowa i niska porowatość posadzki wpłyną na niskie koszty jej utrzymania. Z kolei, niska chropowatość powierzchni zapewni doskonałe odbicie światła i estetyczny wygląd.

Zrównoważony rozwój

Produkty systemowe NORTEC® przyczyniają się do uzyskania punktów dla systemów LEED, BREEAM, DGNB oraz BNB w następujących kategoriach:

  • Zdrowie i dobre samopoczucie
  • Jakość środowiska
  • Materiały i zasoby
  • Jakość środowiska wewnętrznego

Realizacje

Zobacz inne realizacje

Największy dostawca energii w Badenii-Wirtembergii stawia na wykończenie z betonu polerowanego NORTEC<sup>®</sup>
projekt
01
Największy dostawca energii w Badenii-Wirtembergii stawia na wykończenie z betonu polerowanego NORTEC®
Zobacz projekt
Leroy Merlin zamienia płytki PCV na beton polerowany NORTEC<sup>®</sup>
projekt
02
Leroy Merlin zamienia płytki PCV na beton polerowany NORTEC®
Zobacz projekt