Realizacje

CEE

Zrównoważone wykończenie betonu

Polerowana posadzka betonowa jest ozdobą każdego dobrego projektu budynku, szczególnie jeżeli nacisk został położony na rozwiązania zrównoważone. W 2020 roku otrzymaliśmy zlecenie wykończenia betonowej podłogi przemysłowej w budynku Centrum Edukacji Ekologicznej (projekt Konior Studio). Obiekt został wykonany z naturalnych materiałów i łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. Biorąc pod uwagę miejsce i założenia projektowe wybór padł na beton polerowany w technologii NORTEC®. Wszystkie produkty systemowe są nieszkodliwe dla ludzi i środowiska. W procesie certyfikacji zrównoważonych budynków są także wysoko oceniane jako materiały niskoemisyjne. Zgodnie z technologią przystąpiliśmy do polerowania betonu po upływie 28 dni od wykonania płyty. Podłogę betonową utwardzoną powierzchniowo wykonała firma Dima Posadzki Przemysłowe z Katowic

Bezpieczna i oszczędna posadzka

Prace wykończeniowe trwały trzy dni. Podłogę betonową wykończoną w technologii NORTEC® można użytkować zaraz po zakończeniu prac. Wysoka twardość powierzchniowa i niska porowatość posadzki wpłyną na niskie koszty jej utrzymania. Z kolei, niska chropowatość powierzchni zapewni doskonałe odbicie światła i estetyczny wygląd.

 

Zrównoważony rozwój

Produkty systemowe NORTEC® nadają posadzkom betonowym powtarzalną gładkość, wzmacniają i zagęszczają porowatą strukturę powierzchni betonowych oraz chronią posadzki przed wnikaniem zabrudzeń. Ponadto, przyczyniają się do uzyskania punktów dla systemów LEED, BREEAM, DGNB oraz BNB w następujących kategoriach:

  • Zdrowie i dobre samopoczucie
  • Jakość środowiska
  • Materiały i zasoby
  • Jakość środowiska wewnętrznego

Realizacje

Zobacz inne realizacje

Polerowanie betonu na mokro usuwa wykwity solne
projekt
01
Polerowanie betonu na mokro usuwa wykwity solne
Zobacz projekt