Realizacje

KONCERN ENBW

Poprawa wyglądu posadzki betonowej

W 2020 otrzymaliśmy zlecenie naprawy podłogi betonowej w nowo wybudowanym warsztacie szkoleniowym na terenie Kampusu Innowacyjności enBW w Karlsruhe. Podłoga została wykonana przed rozpoczęciem prac montażowo-wykończeniowych, co w konsekwencji doprowadziło do powstania licznych uszkodzeń powierzchni betonu. Idealną metodą naprawy dla tego typu uszkodzeń podłogi betonowej jest technologia polerowania betonu szlifierkami planetarnymi. Po zaakceptowaniu przez inwestora wykonanego przez nas pola próbnego przystąpiliśmy do I etapu prac naprawczych.

Zrównoważona energetyka i posadzki przemysłowe

Trwająca pandemia spowodowała ograniczenia w przemieszczaniu pracowników w Unii Europejskiej. Opóźniony został również II etap prac związanych z naprawą podłogi. Nasza firma dokończyła projekt wczesną wiosną 2021. Prawie 1600 metrów betonowej posadzki polerowanej w technologii NORTEC® doskonale wpisuje się nie tylko w industrialny charakter budynku, ale również w całościową strategię enBW, która zakłada osiągnięcie neutralności klimatycznej spółki do 2035 roku.

Zrównoważony rozwój w budownictwie

Produkty systemowe NORTEC® przyczyniają się do uzyskania punktów dla systemów LEED, BREEAM, DGNB oraz BNB w następujących kategoriach:

  • Zdrowie i dobre samopoczucie
  • Jakość środowiska
  • Materiały i zasoby
  • Jakość środowiska wewnętrznego
beton polerowany nortec

Realizacje

Zobacz inne realizacje

Polerowanie betonu w technologii NORTEC<sup>®</sup> sposobem na wykwity solne
projekt
01
Polerowanie betonu w technologii NORTEC® sposobem na wykwity solne
Zobacz projekt