Realizacje

Leroy Merlin zamienia płytki PCV na beton polerowany NORTEC®

Profil klienta

Leroy Merlin to francuska sieć sklepów, która specjalizuje się w sprzedaży produktów i rozwiązań służących polepszaniu warunków mieszkaniowych. Firma Leroy Merlin rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 1994 roku, a w 1996 otworzyła pierwszy market w Piasecznie pod Warszawą. W tej chwili działa 67 sklepów.

Modernizacja posadzki winylowej

Na początku 2019 roku sklep Leroy Merlin w Bielsku-Białej zwrócił się do nas z zapytaniem o modernizację 500 metrów kwadratowych posadzki obiektowej. Wiele starszych obiektów sieci nadal posiada posadzki z płytek PCV. Ich stan techniczny generuje wysokie koszty napraw i konserwacji okresowej. Zaproponowana technologia powierzchniowego utwardzania i polerowania betonu NORTEC® spotkała się z pozytywną aprobatą kierownictwa sklepu. Prace remontowe wykonywaliśmy po zamknięciu obiektu a stopniowo modernizowane powierzchnie były stale dostępne dla klientów i pracowników sklepu.

Zakres prac dla Leroy Merlin

  • Usunięcie płytek PCV
  • Szlifowanie pozostałości kleju
  • Naprawa dylatacji
  • Naprawa ubytków i dziur po kotwach
  • Powierzchniowe utwardzanie i polerowanie betonu w technologii NORTEC®

Zrównoważony remont podłogi

2020 przyniósł zamówienie na dodatkowe 3000 metrów kwadratowych usługi polerowania betonu. W ocenie kierownictwa obiektu, nasze wykończenie bardzo dobrze sprawdziło się w codziennym użytkowaniu posadzki. Ponieważ sklep planował przebudowę systemu regałowego, zmodernizowane musiały zostać również posadzki. Każdej nocy jednocześnie kilka ekip wykończeniowo-remontowych prowadziło prace na hali sprzedaży. W pracach modernizacyjnych wykonywanych w funkcjonujących obiektach istotnymi czynnikami są komfort i bezpieczeństwo pracowników. Dlatego wszystkie nasze technologie renowacji i napraw posadzek oparte są na materiałach bezzapachowych, szybkowiążących i bezpiecznych dla ludzi i środowiska naturalnego.

Zrównoważony rozwój

Produkty systemowe NORTEC® przyczyniają się do uzyskania punktów dla systemów LEED, BREEAM, DGNB oraz BNB w następujących kategoriach:

  • Zdrowie i dobre samopoczucie
  • Jakość środowiska
  • Materiały i zasoby
  • Jakość środowiska wewnętrznego

Realizacje

Zobacz inne realizacje

9500 metrów kwadratowych betonu polerowanego NORTEC<sup>®</sup> w centrum dystrybucyjnym Belimo
projekt
01
9500 metrów kwadratowych betonu polerowanego NORTEC® w centrum dystrybucyjnym Belimo
Zobacz projekt
Beton polerowany NORTEC<sup>®</sup> w Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach
projekt
02
Beton polerowany NORTEC® w Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach
Zobacz projekt