Realizacje

BELIMO

Mechanicznie polerowany beton w centrum dystrybucyjnym Belimo.

Koncern Belimo jest światowym liderem w dziedzinie opracowywania, produkcji i sprzedaży urządzeń do energooszczędnego sterowania instalacjami grzewczymi, wentylacyjnymi i klimatyzacyjnymi. Latem 2019 szwajcarska firma zleciała nam modernizację podłogi przemysłowej w hali produkcyjnej, którą nabyła od niemieckiej firmy Schüco. Posadzka przemysłowa w istniejącej hali miały zostać dostosowane do wymogów powstającego centrum dystrybucji, serwisu i logistyki Belimo na terenie Niemiec. Nasza firma zaproponowała usunięcie istniejących powłok żywicznych, wykonanie miejscowych napraw rys i ubytków oraz polerowanie betonu szlifierkami planetarnymi w technologii NORTEC®.

Czysta i mocna posadzka betonowa w magazynie

Pierwszy etap remontu podłogi trwał 4 tygodnie, a kompleksowe naprawy betonu prowadzono na powierzchni 8700 metrów kwadratowych. W rezultacie klient uzyskał mechanicznie polerowany beton o bardzo dużej odporności na ścieranie, łatwy w konserwacji i antypoślizgowy. Pozytywna ocena wykonanych przez nas prac zaowocowała dodatkowym zleceniem na remont podłogi przemysłowej w przylegających pomieszczeniach hali głównej.

Zrównoważony rozwój w budownictwie

Produkty systemowe NORTEC® nadają posadzkom betonowym powtarzalną gładkość, wzmacniają i zagęszczają porowatą strukturę powierzchni betonowych oraz chronią posadzki przed wnikaniem zabrudzeń. Ponadto, przyczyniają się do uzyskania punktów dla systemów LEED, BREEAM, DGNB oraz BNB w następujących kategoriach:

  • Zdrowie i dobre samopoczucie
  • Jakość środowiska
  • Materiały i zasoby
  • Jakość środowiska wewnętrznego

Realizacje

Zobacz inne realizacje

Remont posadzki - beton polerowany zamiast płytek
projekt
01
Remont posadzki - beton polerowany zamiast płytek
Zobacz projekt