Realizacje

Największy dostawca energii w Badenii-Wirtembergii stawia na wykończenie z betonu polerowanego NORTEC®

Profil klienta

enBW, z siedzibą w Karlsruhe, to spółka energetyczna, która koncentruje swoją działalność na odnawialnych źródłach energii, sieciach elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych, elektromobilności oraz inteligentnych, zrównoważonych rozwiązaniach energetycznych.

Poprawa wyglądu posadzki

W 2020 otrzymaliśmy zlecenie naprawy i wykończenia posadzki betonowej w nowo wybudowanym warsztacie szkoleniowym na terenie Kampusu Innowacyjności enBW. Posadzka została wykonana przed rozpoczęciem prac montażowo-wykończeniowych, co w konsekwencji doprowadziło do powstania licznych uszkodzeń powierzchni betonu. Generalny Wykonawca obiektu zwrócił się do firmy NORSA z prośbą o rozwiązania problemu. Po zaakceptowaniu przez inwestora pola testowego z betonu polerowanego NORTEC® przystąpiliśmy do I etapu prac wykończeniowych.

Zakres prac dla enBW

  • Naprawa drobnych ubytków i zarysowań w posadzce
  • Powierzchniowe utwardzanie i polerowanie betonu w technologii NORTEC®

Zrównoważona energetyka

Trwająca pandemia spowodowała ograniczenia w przemieszczaniu pracowników w Unii Europejskiej. Opóźniony został również II etap prac związanych z polerowaniem betonu. Nasza firma dokończyła projekt wczesną wiosną 2021. Prawie 1600 metrów kwadratowych betonu polerowanego NORTEC® doskonale wpisuje się nie tylko w industrialny charakter budynku, ale również w całościową strategię enBW, która zakłada osiągnięcie neutralności klimatycznej spółki do 2035 roku.

Zrównoważony rozwój

Produkty systemowe NORTEC® przyczyniają się do uzyskania punktów dla systemów LEED, BREEAM, DGNB oraz BNB w następujących kategoriach:

  • Zdrowie i dobre samopoczucie
  • Jakość środowiska
  • Materiały i zasoby
  • Jakość środowiska wewnętrznego

Realizacje

Zobacz inne realizacje

Polerowanie betonu w technologii NORTEC<sup>®</sup> sposobem na wady powierzchniowe posadzek
projekt
01
Polerowanie betonu w technologii NORTEC® sposobem na wady powierzchniowe posadzek
Zobacz projekt
9500 metrów kwadratowych betonu polerowanego NORTEC<sup>®</sup> w centrum dystrybucyjnym Belimo
projekt
02
9500 metrów kwadratowych betonu polerowanego NORTEC® w centrum dystrybucyjnym Belimo
Zobacz projekt