Realizacje

HMP FELSS

Naprawa betonu po deszczu

Naprawa betonu uszkodzonego przez deszcz w trakcie zacierania zazwyczaj wiąże się z koniecznością wykonania powłoki posadzkowej z żywicy. W 2019 i 2020 roku wykonaliśmy prace naprawcze dla HMP w Pforzheim obejmujące naprawę i polerowanie betonowych płyt stropowych zniszczonych przez deszcz o łącznej powierzchni 5000 m2. Początkowo generalny wykonawca budynku planował nałożenie powłoki epoksydowej jako warstwy wykończeniowej płyt betonowych. Ze względu na harmonogram oraz budżet budowy zaistniała potrzeba wyboru innej metody wykończenia betonu.

naprawa betonu po deszczu

OPTYMALIZACJA POWIERZCHNI BETONOWYCH

W pierwszym etapie naprawa betonu polegała na zeszlifowaniu osłabionej warstwy wierzchniej. Następnie wszystkie ubytki i lokalne wady powierzchniowe zostały naprawione szybkowiążącymi materiałami, które gwarantują odpowiednią przyczepność do podłoża oraz wytrzymałość. Na koniec przystąpiliśmy do stopniowego wygładzania powierzchni betonu na mokro. Optymalizacja powierzchni betonowych w technologii NORTEC pozwala szybko uzyskać funkcjonalne i  trwałe wykończenie podłóg betonowych bez stosowania drogich materiałów powłokowych.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ  W BUDOWNICTWIE

Produkty systemowe NORTEC nadają posadzkom betonowym powtarzalną gładkość, wzmacniają i zagęszczają porowatą strukturę powierzchni betonowych oraz chronią posadzki przed wnikaniem zabrudzeń. Ponadto, przyczyniają się do uzyskania punktów dla systemów LEED, BREEAM, DGNB oraz BNB w następujących kategoriach:

  • Zdrowie i dobre samopoczucie
  • Jakość środowiska
  • Materiały i zasoby
  • Jakość środowiska wewnętrznego

Realizacje

Zobacz inne projekty

CASTORAMA Polska - polerowanie betonu przemysłowego
projekt
01
CASTORAMA Polska - polerowanie betonu przemysłowego
Zobacz projekt