Realizacje

Saint Gobain

Naprawa posadzki po najemcy

Przemysłowe posadzki betonowe w nowoczesnych magazynach muszą posiadać określone parametry użytkowe. Zazwyczaj najemcy poszukujący nowych lokalizacji magazynowych oczekują aby wykończenie podłogi było bezpyłowe, trudnościeralne i łatwe w usuwaniu zabrudzeń. Z kolei zarządcy nieruchomości liczą, iż dostarczając taki standard wykończenia swoim klientom, otrzymają z powrotem posadzkę w stanie nie gorszym z uwzględnieniem naturalnego zużycia warstwy wierzchniej. Praktyka pokazuje, że trudnościeralna posadzka betonowa może wymagać jedynie gruntownego czyszczenia, czasami delikatnego wygładzenia betonu, ale w niektórych przypadkach szlifowanie i polerowanie betonu będzie niezbędne.

DOCZYSZCZANIE POSADZKI CZY POLEROWANIE BETONU

Latem 2021 roku otrzymaliśmy zlecenie wykonania 3 wariantów renowacji posadzki dla firmy Saint Gobain. W pierwszej kolejności wykonano gruntowne czyszczenie posadzki (tzw. doczyszczanie posadzki). Tego typu usługa jest często wykonywana w magazynach po zakończeniu okresu najmu. Skuteczność tej chemicznej metody, do której wykorzystywane są wolno obrotowe szorowarki jednotarczowe i automaty zbierające, jest uzależniona od stanu technicznego powierzchni betonu. Może okazać się niewystarczająca, jeżeli uszkodzenia, duża szorstkość powierzchni i mocne zabrudzenia wymagać będą mechanicznej ingerencji w podłoże. W takich sytuacjach proponujemy naszym klientom polerowanie betonu szlifierkami planetarnymi.

SZYBKA I BEZPYŁOWA RENOWACJA POSADZKI GDY LICZY SIĘ CZAS

Naprawa posadzki w magazynie po zakończeniu umowy najmu trwała 2 tygodnie a prace prowadzone były na łącznej powierzchni pond 7 tyś. m2. Nasza technologia polerowania betonu NORTEC idealnie nadaje się do wygładzania zniszczonych powierzchni posadzek betonowych. Oceniając początkową chropowatość podłoża usuwamy jedynie niezbędną szorstkość bez agresywnej ingerencji w posadzkę. W porównaniu do technologii polerowania betonu polerkami wysoko obrotowymi, jakość i trwałość wykończenia posadzki jest nieporównywalna. Cały proces przeprowadzany jest na mokro i bez zapylenia pomieszczeń. Warto również wspomnieć, iż zastosowanie naszych systemowych środków do ochrony powierzchniowej betonu pozwala właścicielom obiektów magazynowych uzyskać dodatkowe punkty dla systemów LEED, BREEAM, DGNB oraz BNB  w następujących kategoriach:

  • Zdrowie i dobre samopoczucie
  • Jakość środowiska
  • Materiały i zasoby
  • Jakość środowiska wewnętrznego

Realizacje

Zobacz inne projekty

EXPO Kraków
projekt
01
EXPO Kraków
Zobacz projekt