Realizacje

WEMECO
Kudowa Zdrój

Przyczyny powstawania rys w podłogach przemysłowych

Bezspoinowe posadzki betonowe cieszą się coraz większą popularnością na rynku posadzek przemysłowych. Brak dylatacji ciętych to nie tylko oszczędności przy wykonywaniu podłóg betonowych ale również potencjalnie mniejsze koszty napraw szczelin oraz środków transportu bliskiego. Przy projektowaniu takich posadzek na trudnych podłożach należy uwzględnić wiele czynników, ponieważ skurcz betonu oraz zmiana parametrów podłoża gruntowego w czasie mogą przyczynić się do wystąpienia rys skrośnych na całej grubości płyty betonowej.

 

 

buty obok rysy na betonowej podłodze

Naprawy rys w funkcjonującym obiekcie

Na początku 2023 dostaliśmy zapytanie od firmy Grupa Jucha Beton dotyczące naprawy rys skrośnych w zakładzie produkcyjnym Wemeco w Kudowie Zdrój. Obecność rys w podłodze uniemożliwiła wykonanie gwarancyjnej usługi kalibracji urządzenia do laserowego cięcia blach. Dodatkowym utrudnieniem w potencjalnej naprawie posadzki był 3 zmianowy system pracy w zakładzie.

pomieszczenie przemysłowe z pękniętą betonową posadzką

Metody szybkiej naprawy podłogi przemysłowej

Do prawidłowego przeprowadzenia napraw konieczna była opinia techniczna, którą dostarczyło biuro projektowe MK Projekt Marcin Knez. Na tej podstawie i zawartych wytycznych odnośnie technologii naprawy posadzki, nasza firma złożyła ofertę. Kompleksowa naprawa rys wraz z wykonaniem systemu powłokowego z żywicy poliuretanowej MC Floor TopSpeed zostały przeprowadzone podczas krótkiej przerwy technologicznej w pracy zakładu. Dodatkowo wykonaliśmy również naprawy dylatacji ciętych starszych podłóg betonowych na terenie zakładu.

Realizacje

Zobacz inne realizacje

BELIMO - modernizacja posadzki w hali
projekt
01
BELIMO - modernizacja posadzki w hali
Zobacz projekt