Odnowienie posadzki po pandemii Covid-19.

Profil klienta

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków to obiekt dostosowany do szerokiego spektrum wydarzeń, takich jak: targi, kongresy, konferencje, spotkania i prezentacje biznesowe oraz eventy.

Renowacja posadzki po zamknięciu szpitala tymczasowego.

W 2017 roku nasza firma po raz pierwszy otrzymała zlecenie wykończenia posadzki w halach Tragów Expo w Krakowie. Naszym zadaniem było uzyskanie wykończenia o wyższych parametrach użytkowych aniżeli istniejąca posadzka przemysłowa utwardzana powierzchniowo i zatarta na gładko. Cztery lata później kierownictwo targów zwróciło się do nas z zapytaniem o odnowienie posadzek w halach Wisła i Dunaj, gdzie przez kilka miesięcy funkcjonował szpital tymczasowy Covid-19. W tym okresie wszystkie powierzchnie betonowe zostały pokryte wykładziną PCV zamontowaną na taśmach samoprzylepnych i kleju wodorozcieńczalnym.

Zakres prac dla EXPO Kraków

  • Usunięcie resztek kleju po wykładzinach
  • Wygładzanie i polerowanie betonu w technologii NORTEC®

Renowacja posadzek gdy liczy się czas i jakość wykończenia.

System NORTEC® jest technologią, która wykorzystuje zaawansowane formuły wodnych roztworów krzemionek koloidalnych do uzyskiwania idealnie gładkich i trwałych powierzchni betonowych. Co więcej, wysoka jakość wykończenia posadzki idzie w parze ze znaczącym skróceniem czasu prac polerskich. Dwie hale wystawowe Targów Expo w Krakowie mają łączną powierzchnię 8300 metrów kwadratowych. Nasza firma potrzebowała jedynie 8 dni roboczych na kompleksową realizację powierzonego nam zakresu prac wykończeniowych.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Produkty systemowe NORTEC® przyczyniają się do uzyskania punktów dla systemów LEED, BREEAM, DGNB oraz BNB w następujących kategoriach:

  • Zdrowie i dobre samopoczucie
  • Jakość środowiska
  • Materiały i zasoby
  • Jakość środowiska wewnętrznego

Realizacje

Zobacz inne realizacje

Leroy Merlin w Gorzowie Wielkopolskim z betonem polerowanym NORTEC<sup>®</sup>
projekt
01
Leroy Merlin w Gorzowie Wielkopolskim z betonem polerowanym NORTEC®
Zobacz projekt
Leroy Merlin zamienia płytki PCV na beton polerowany NORTEC<sup>®</sup>
projekt
02
Leroy Merlin zamienia płytki PCV na beton polerowany NORTEC®
Zobacz projekt