Realizacje

ENBW Karlsruhe

Podłoga z betonu polerowanego w warsztatach kampusu szkoleniowo-edukacyjnego

Podłoga z betonu polerowanego to unikalne wykończenie dla każdego budynku edukacyjnego. W 2020 otrzymaliśmy zlecenie naprawy podłogi betonowej w nowo wybudowanym warsztacie szkoleniowym na terenie Kampusu Innowacyjności enBW w Karlsruhe. Podłoga została wykonana przed rozpoczęciem prac montażowo-wykończeniowych, co w konsekwencji doprowadziło do powstania licznych uszkodzeń powierzchni betonu. Głównemu projektantowi warsztatów mieszczących się na terenie kampusu zależało, aby posadzka posiadała industrialny charakter i nie była wykonana z żywicy. Jednakże, uszkodzenia powierzchni były zbyt głębokie i liczne.

pracownicy budowlani w kaskach patrzą w naprawianą podłogę betonową

Zrównoważona energetyka i posadzki przemysłowe

Beton polerowany w klasie C (odsłonięte kruszywa grube na powierzchni) ma nie tylko dekoracyjny wygląd przypominający lastriko ale pozwala również ukryć naprawy powierzchniowe. Po zaakceptowaniu przez inwestora wykonanego przez nas pola próbnego przystąpiliśmy do I etapu prac naprawczych. Trwająca pandemia spowodowała ograniczenia w przemieszczaniu pracowników w Unii Europejskiej. Opóźniony został również II etap prac związanych z naprawą podłogi. Nasza firma dokończyła projekt wczesną wiosną 2021. Prawie 1600 metrów betonowej posadzki polerowanej w technologii NORTEC doskonale wpisuje się nie tylko w industrialny charakter budynku, ale również w całościową strategię enBW, która zakłada osiągnięcie neutralności klimatycznej spółki do 2035 roku.

pracownicy budowlani szlifują posadzkę przemysłową

Zrównoważony rozwój w budownictwie

Produkty systemowe NORTEC nadają posadzkom betonowym powtarzalną gładkość, wzmacniają i zagęszczają porowatą strukturę powierzchni betonowych oraz chronią posadzki przed wnikaniem zabrudzeń. Ponadto, przyczyniają się do uzyskania punktów dla systemów LEED, BREEAM, DGNB oraz BNB w następujących kategoriach:

  • Zdrowie i dobre samopoczucie
  • Jakość środowiska
  • Materiały i zasoby
  • Jakość środowiska wewnętrznego
urządzenie do pomiaru posadzek leży na betonowej podłodze

Realizacje

Zobacz inne realizacje

ALWENTA - jak usunąć wykwity po krzemianie
projekt
01
ALWENTA - jak usunąć wykwity po krzemianie
Zobacz projekt