Realizacje

BELIMO

Modernizacja posadzki przemysłowej na potrzeby centrum dystrybucyjnego

Koncern Belimo jest światowym liderem w dziedzinie opracowywania, produkcji i sprzedaży urządzeń do energooszczędnego sterowania instalacjami grzewczymi, wentylacyjnymi i klimatyzacyjnymi. Latem 2019 szwajcarska firma zleciała nam modernizację podłogi przemysłowej w hali produkcyjnej, którą nabyła od niemieckiej firmy Schüco. Posadzka przemysłowa o powierzchni 8700 m2 w istniejącej hali produkcyjnej miała zostać dostosowana do wymogów powstającego centrum dystrybucji, serwisu i logistyki Belimo na terenie Niemiec.

modernizacja posadzki przemysłowej - pole próbne

Szybka i bezpyłowa renowacja posadzki

Modernizacja posadzki obejmowała usunięcie powłok żywicznych, szlifowanie betonu, naprawy podłoża oraz polerowania betonu w technologii NORTEC. W rezultacie klient uzyskał wykończenie posadzki o bardzo dużej odporności na ścieranie, łatwe w konserwacji i antypoślizgowe. Pozytywna ocena wykonanych przez nas prac zaowocowała dodatkowym zleceniem na remont podłogi przemysłowej w przylegających pomieszczeniach hali głównej.

bezpyłowe polerowanie betonu na mokro w halach

Beton polerowany NORTEC

Posadzki betonowe wykańczane w systemie NORTEC charakteryzuje wysoka trwałość wykończenia. Cztery lata po zakończeniu projektu polerowana posadzka betonowa w centrum logistycznym Belimo w Niemczech nadal wygląda doskonale (patrz zdjęcie obok). Niska chropowatość Ra i odpowiednie zagęszczenie struktury powierzchni betonu gwarantują niskie koszty utrzymania i użytkowania posadzki. 

beton polerowany NORTEC po 3 latach użytkowania

Realizacje

Zobacz inne realizacje

LEROY MERLIN - polerowany beton zamiast płytek
projekt
01
LEROY MERLIN - polerowany beton zamiast płytek
Zobacz projekt