Realizacje

ALVENTA ALWERNIA

Nieestetyczne wykwity po krzemianie na posadzce

Wykwity po krzemianie na posadzce betonowej zazwyczaj powstają kiedy impregnacja wykonywana jest zaraz po zatarciu podłogi, którą następnie pokrywa się folią pielęgnacyjną. W 2020 roku otrzymaliśmy zlecenie od klienta niezadowolonego z wyglądu posadzki przemysłowej w nowej hali produkcyjno-magazynowej zakładów chemicznych Alventa w Alwernii. W pierwszej kolejności podłoga została poddana intensywnemu doczyszczaniu przez firmę sprzątającą. Niestety rezultaty nie były zadowalające. W takich przypadkach polerowanie betonu w technologii NORTEC pozwala usunąć wykwity solne z powierzchni podłogi.

wykwity solne po krzemianie na betonowej posadzce przemysłowej w hali

Lepszy wygląd i prosta konserwacja posadzki

Polerowanie betonu na mokro w technologii NORTEC gwarantuje bezpyłową renowację każdej powierzchni betonowej. I tym razem uzyskane wykończenie podłogi betonowej zostało przyjęte z zadowoleniem przez kierownictwo zakładu. Przekazana została instrukcja konserwacji posadzki oraz 20 litrów systemowego preparatu do czyszczenia betonowych podłóg przemysłowych NORTEC CLEAN, który w bieżącej konserwacji zapewni posadzce czystość i optymalny wygląd.

mężczyźni polerują posadzkę betonową na mokro

Zrównoważony rozwój w budownictwie

Produkty systemowe NORTEC nadają posadzkom betonowym powtarzalną gładkość, wzmacniają i zagęszczają porowatą strukturę powierzchni betonowych oraz chronią posadzki przed wnikaniem zabrudzeń. Ponadto, przyczyniają się do uzyskania punktów dla systemów LEED, BREEAM, DGNB oraz BNB w następujących kategoriach:

  • Zdrowie i dobre samopoczucie
  • Jakość środowiska
  • Materiały i zasoby
  • Jakość środowiska wewnętrznego
duża hala przemysłowa z wypolerowaną posadzką betonową

Realizacje

Zobacz inne realizacje

SAINT GOBAIN - naprawa posadzki po najemcy
projekt
01
SAINT GOBAIN - naprawa posadzki po najemcy
Zobacz projekt