Realizacje

ALVENTA ALWERNIA

Nieestetyczne wykwity solne na betonie

W 2020 roku otrzymaliśmy zlecenie poprawy wyglądu betonowej podłogi przemysłowej w nowo wybudowanym magazynie zakładów chemicznych Alventa w Alwernii. W pierwszej kolejności podłoga została poddana intensywnemu doczyszczaniu przez firmę sprzątającą. Niestety rezultaty nie były zadowalające. Wykwity solne na podłodze betonowej zazwyczaj powstają kiedy impregnacja betonu krzemianami wykonywana jest zaraz po zatarciu podłogi, którą następnie pokrywa się folią pielęgnacyjną. Niestety, w takich przypadkach, tylko polerowanie betonu szlifierkami planetarnymi pozwala usunąć wykwity solne z powierzchni podłogi.

Lepszy wygląd i prosta konserwacja posadzki

Uzyskane wykończenie podłogi betonowej zostało przyjęte z zadowoleniem przez kierownictwo zakładu. Przekazana została instrukcja konserwacji posadzki oraz 20 litrów systemowego preparatu do czyszczenia betonowych podłóg przemysłowych NORTEC® CLEAN, który w bieżącej konserwacji zapewni posadzce czystość i optymalny wygląd.

Zrównoważony rozwój w budownictwie

Produkty systemowe NORTEC® przyczyniają się do uzyskania punktów dla systemów LEED, BREEAM, DGNB oraz BNB w następujących kategoriach:

  • Zdrowie i dobre samopoczucie
  • Jakość środowiska
  • Materiały i zasoby
  • Jakość środowiska wewnętrznego
posadzka betonowa polerowana

Realizacje

Zobacz inne realizacje

Odnowienie posadzki po zakończeniu najmu magazynu
projekt
01
Odnowienie posadzki po zakończeniu najmu magazynu
Zobacz projekt