Realizacje

WEMECO
Kudowa Zdrój

Naprawa rys plus posadzka żywiczna

Bezspoinowe posadzki betonowe cieszą się coraz większą popularnością na rynku posadzek przemysłowych. Brak dylatacji ciętych to nie tylko oszczędności przy wykonywaniu podłóg betonowych ale również potencjalnie mniejsze koszty napraw szczelin oraz środków transportu bliskiego. Przy projektowaniu takich posadzek na trudnych podłożach należy uwzględnić wiele czynników, ponieważ skurcz betonu oraz zmiana parametrów podłoża gruntowego w czasie mogą przyczynić się do wystąpienia rys skrośnych na całej grubości płyty betonowej.

 

 

Pilna potrzeba naprawy posadzki

Na początku 2023 dostaliśmy zapytanie od firmy Grupa Jucha Beton dotyczące naprawy rys skrośnych w zakładzie produkcyjnym Wemeco w Kudowie Zdrój. Obecność rys w podłodze uniemożliwiła wykonanie gwarancyjnej usługi kalibracji urządzenia do laserowego cięcia blach. Dodatkowym utrudnieniem w potencjalnej naprawie posadzki był 3 zmianowy system pracy w zakładzie.

naprawa rys w podłodze betonowej

Szybkowiążąca posadzka żywiczna

Do prawidłowego przeprowadzenia napraw konieczna była opinia techniczna, którą dostarczyło biuro projektowe MK Projekt Marcin Knez. Na tej podstawie i zawartych wytycznych odnośnie technologii naprawy posadzki, nasza firma złożyła ofertę renowacji posadzki. Kompleksowa naprawa rys, szlifowanie betonu wraz z wykonaniem systemu powłokowego z żywicy poliuretanowej MC Floor TopSpeed zostały przeprowadzone podczas letniej przerwy technologicznej w pracy zakładu.

Realizacje

Zobacz inne realizacje

BELIMO - modernizacja posadzki przemysłowej
projekt
01
BELIMO - modernizacja posadzki przemysłowej
Zobacz projekt