Realizacje

SKLEPY CASTORAMA

Polerowanie betonu przemysłowego w sklepach

Pierwsza regeneracja posadzki dla sieci Castorama została przeprowadzona przez naszą firmę w 2013 roku. Przez wiele lat posadzki w sklepach sieci były zabezpieczane impregnatami z żywic i okresowo konserwowane polimerami. Taka metoda ochrony posadzek mineralnych jest kosztowna, wymaga cyklicznego usuwania i nakładania nowych warstw ochronnych i w rezultacie prowadzi do stopniowej degradacji wierzchniej warstwy utwardzenia posadzki. Zaproponowana przez nas naprawa posadzki mineralnej w technologii polerowania betonu szlifierkami planetarnymi zyskała pozytywne opinie kierownictwa sieci i wkrótce przyniosła pierwsze zamówienia.

beton polerowany NORTEC

Naprawa posadzki mineralnej bez przestojów

Na przestrzeni kolejnych lat zakres naszej współpracy został poszerzony o kolejne technologie napraw podłóg tj. stabilizacja dylatacji podłogi, naprawa dylatacji podłogi czy wykonawstwo posadzek żywicznych i mineralnych. Jednocześnie, renowacja posadzek utwardzonych posypkami ewoluowała w kierunku zwiększania efektywności i podnoszenia jakości właściwości użytkowych wykończenia, czyli lepszy połysk, większa odporność na ścieranie i jeszcze niższe koszty utrzymania posadzki w czystości. Poniżej zdjęcie czystej i jasnej polerowanej posadzki mineralnej w głównej alei handlowej po 5 latach od zakończenia renowacji.

PROSTA KONSERWACJA POSADZKI

Posadzki polerowane w naszej technologii, w odróżnieniu od systemów proponowanych przez innych dostawców i wykonawców, nie wymagają okresowego nakładania i odnawianie warstw zabezpieczających posadzkę. Do utrzymania posadzki w czystości i dobrym stanie technicznym wystarczą odpowiednio dobrane pady czyszczące do automatów szorujących oraz środek do mycia posadzek betonowych i mineralnych NORTEC CLEAN, który zawiera odpowiednio dobrane surfaktanty do usuwania zabrudzeń z powierzchni mineralnych oraz dodatki konserwujące.

Zrównoważony rozwój w budownictwie

Przez ostatnich kilkanaście lat firma Probeton z Katowic naprawiła i odnowiła dla sieci Castorama ponad 320 tysięcy metrów kwadratowych posadzek przemysłowych. Wiele z nich zostało wypolerowanych w unikatowej technologii NORTEC.  Warto dodać, że stosowane przez nas środki chemiczne do wzmacniania i zagęszczania powierzchni betonowych i mineralnych są bezpieczne i przyjazne dla środowiska i przyczyniają się do uzyskania punktów dla systemów LEED, BREEAM, DGNB oraz BNB w następujących kategoriach:

  • Zdrowie i dobre samopoczucie
  • Jakość środowiska
  • Materiały i zasoby
  • Jakość środowiska wewnętrznego

Realizacje

Zobacz inne realizacje

Wemeco - szybka posadzka żywiczna
projekt
01
Wemeco - szybka posadzka żywiczna
Zobacz projekt