Realizacje

Renowacja posadzek betonowych w sklepach sieci Castorama

Profil klienta

Castorama to największa w Polsce sieć sklepów typu Home Improvement (DIY). Jest częścią Grupy Kingfisher, która posiada obecnie ponad 1300 sklepów, łącznie w 8 krajach. Sklepy Castoramy są obiektami handlowymi o dużym natężeniu ruchu pieszych, gdzie wymagana jest wysoka czystość w połączeniu z połyskiem i estetycznym wyglądem.

Obniżenie kosztów utrzymania posadzki

Nasza współpraca z Castorama rozpoczęła się w 2013 roku. Początkowo posadzki betonowe w sklepach były zabezpieczane impregnatami z żywic i okresowo konserwowane polimerami. Taka metoda ochrony posadzek betonowych jest kosztowna, wymaga cyklicznego usuwania i nakładania nowych warstw ochronnych i w rezultacie prowadzi do stopniowej degradacji wierzchniej warstwy betonu. Zaproponowana przez nas technologia powierzchniowego utwardzania i polerowania betonu zyskała pozytywne opinie kierownictwa sieci i wkrótce przyniosła pierwsze zamówienia.

Zakres prac dla Castorama

  • Powierzchniowe utwardzanie i polerowanie betonu
  • Naprawa i stabilizacja dylatacji
  • Wykonanie jastrychów szlifowanych
  • Opracowanie wytycznych do konserwacji bieżącej posadzki z betonu polerowanego.

Ekonomiczna i szybka renowacja posadzek betonowych

Na przestrzeni kolejnych lat zakres naszej współpracy został poszerzony o kolejne technologie napraw posadzek tj. stabilizacja posadzek, naprawa dylatacji i rys oraz szlifowane jastrychy naprawcze. Jednocześnie, nasze systemy powierzchniowego utwardzania i polerowania betonu ewoluowały w kierunku zwiększania efektywności i podnoszenia jakości właściwości użytkowych wykończenia. Od zawsze znakiem rozpoznawczym firmy Probeton jest wysoki połysk na posadzce, który uzyskujemy bez stosowania środków nabłyszczających beton. Dzięki wprowadzeniu innowacyjnej metody NORTEC®, skróciliśmy czas wykonania renowacji posadzki w funkcjonującym obiekcie o prawie 50%, a jakość wykończenia posadzki jest powtarzalna i łatwa do zmierzenia.

Do chwili obecnej wykonaliśmy łącznie ponad 320 tysięcy metrów kwadratowych betonu polerowanego w sklepach Castorama na terenie całej Polski.

Zrównoważony rozwój

Produkty systemowe NORTEC® przyczyniają się do uzyskania punktów dla systemów LEED, BREEAM, DGNB oraz BNB w następujących kategoriach:

  • Zdrowie i dobre samopoczucie
  • Jakość środowiska
  • Materiały i zasoby
  • Jakość środowiska wewnętrznego

Realizacje

Zobacz inne realizacje

Leroy Merlin zamienia płytki PCV na beton polerowany NORTEC<sup>®</sup>
projekt
01
Leroy Merlin zamienia płytki PCV na beton polerowany NORTEC®
Zobacz projekt
Największy dostawca energii w Badenii-Wirtembergii stawia na wykończenie z betonu polerowanego NORTEC<sup>®</sup>
projekt
02
Największy dostawca energii w Badenii-Wirtembergii stawia na wykończenie z betonu polerowanego NORTEC®
Zobacz projekt