Realizacje

CEE

Zrównoważona posadzka polerowana

Polerowana posadzka betonowa jest ozdobą każdego dobrego projektu budynku, szczególnie jeżeli nacisk został położony na rozwiązania zrównoważone. W 2020 roku otrzymaliśmy zlecenie wykończenia betonowej podłogi przemysłowej w budynku Centrum Edukacji Ekologicznej (projekt Konior Studio). Obiekt został wykonany z naturalnych materiałów i łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. Biorąc pod uwagę miejsce i założenia projektowe wybór padł na beton polerowany w technologii NORTEC. Wszystkie produkty systemowe są nieszkodliwe dla ludzi i środowiska. W procesie certyfikacji zrównoważonych budynków są także wysoko oceniane jako materiały niskoemisyjne. Zgodnie z technologią przystąpiliśmy do polerowania betonu po upływie 28 dni od wykonania płyty. Podłogę betonową utwardzoną powierzchniowo wykonała firma Dima Posadzki Przemysłowe z Katowic

impregnacja betonu w systemie NORTEC

Bezpieczna i oszczędna posadzka

Prace wykończeniowe posadzki trwały trzy dni. Podłogę betonową wykończoną w technologii NORTEC można użytkować zaraz po zakończeniu prac. Wysoka twardość powierzchniowa i niska nasiąkliwość wpłyną na niskie koszty utrzymania posadzki. Z kolei, niska chropowatość powierzchni betonowej zapewni doskonałe odbicie światła i estetyczny wygląd.

 

zniszczona i popękana posadzka betonowa

Zrównoważony rozwój w budownictwie

Produkty systemowe NORTEC nadają posadzkom betonowym powtarzalną gładkość, wzmacniają i zagęszczają porowatą strukturę powierzchni betonowych oraz chronią posadzki przed wnikaniem zabrudzeń. Ponadto, przyczyniają się do uzyskania punktów dla systemów LEED, BREEAM, DGNB oraz BNB w następujących kategoriach:

  • Zdrowie i dobre samopoczucie
  • Jakość środowiska
  • Materiały i zasoby
  • Jakość środowiska wewnętrznego
betonowa podłoga w pomieszczeniu

Realizacje

Zobacz inne realizacje

ENBW - podłoga z betonu polerowanego w warsztatach
projekt
01
ENBW - podłoga z betonu polerowanego w warsztatach
Zobacz projekt