Technologie

NORTEC®

NORTEC – LEPSZE WYKOŃCZENIE BETONU

Chemicznie utwardzony i polerowany beton staje się coraz bardziej popularnym wykończeniem we współczesnym projektowaniu budynków. Aby sprostać wysokim wymaganiom stawianym nowoczesnym posadzkom przemysłowym, firma NORSA wspólnie z firmą Probeton opracowała grupę produktów i technologii NORTEC. Opatentowane procesy, środki chemiczne i narzędzia zostały specjalnie zaprojektowane do produkcji trwałych, odpornych na ścieranie, łatwych w pielęgnacji i przyjaznych dla środowiska powierzchni betonowych, które nie wymagają dalszej obróbki.

WYMIERNE I NIEZAWODNE

POTWIERDZONE NAUKOWO. SPRAWDZONE W PRAKTYCE.

Udoskonalanie powierzchni w technologii NORTEC® pozwala uzyskać wymierne, wiarygodne wyniki podczas wykańczania istniejących i nowych posadzek betonowych. Uwzględnienie pomiarów ilościowych takich jak chropowatość powierzchni (Ra), ostrość obrazu (DOI) oraz zamglenie (Haze) ułatwia ocenę oraz gwarantuje wykonanie powierzchni zgodnie z międzynarodowymi standardami przemysłowymi dla betonu polerowanego. Architekci, planiści i specjalistyczne firmy zyskują w ten sposób bezpieczeństwo planowania i realizacji oraz tworzą trwałą wartość dla swoich klientów w atrakcyjnej ekonomicznie, konkurencyjnej cenie.

WYGŁADZANIE POSADZKI

Opatentowany proces poprawy struktury powierzchni.

Gładka i utwardzona powierzchnia betonu bez wytarć jest miarą jakości i trwałości. Nasza opatentowana metoda szlifowania na mokro bazuje na 20 latach badań i rozwoju i umożliwia efektywne wykonanie zamkniętej powierzchni bez agresywnej ingerencji. Dzięki tej innowacyjnej i globalnie sprawdzonej technologii oferujemy nie tylko jakościowo lepszą, ale także tańszą i mniej czasochłonną alternatywę dla konwencjonalnych i pracochłonnych, mechanicznych systemów szlifowania i polerowania betonu na sucho.

 

NORTEC Szlifowanie na mokro

UTWARDZANIE POSADZKI

Wzmacnianie i zmniejszanie porowatości posadzek bez wielowarstwowej struktury.

Metoda chemicznego utwardzania posadzek betonowych została sprawdzona i przetestowana na całym świecie od ponad 70 lat. Jest z powodzeniem stosowana w Europie od prawie 25 lat. Płynne utwardzacze do betonu sprawdzają się na co dzień w przemyśle, logistyce i handlu. Nasze reaktywne środki do ulepszania właściwości betonu na bazie krzemianu sodu (NORTEC® DENSE N) lub zolu krzemionkowego (NORTEC® DENSE CS) dzięki zawartości materiałów betonowych przyczyniają się do dalszego wzmocnienia betonowej powierzchni. Inaczej niż w przypadku impregnacji uszczelniającej nie nakłada się żadnej warstwy, która mogłaby ulec ponownemu zużyciu. Po jednorazowej obróbce podłoga zachowuje dożywotnio swoje korzystne właściwości i jest trwale odporna na ścieranie i kurz, łatwa w pielęgnacji i nie wymaga dalszej obróbki.

CZYSZCZENIE POSADZKI

Długotrwała jakość dzięki prostej konserwacji.

Chemicznie utwardzona i mechanicznie wypolerowana posadzka NORTEC posiada doskonałe właściwości użytkowe. Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji można je trwale zachować. NORTEC CLEAN jest przyjaznym dla środowiska środkiem czyszczącym i nadaje się do codziennego usuwania brudu na powierzchniach betonowych lub jastrychowych. Przy regularnym użytkowaniu można wydłużyć żywotność posadzki, poprawić jej wygląd i obniżyć koszty konserwacji. Brud jest usuwany bez pozostawiania żadnych pozostałości i bez matowienia połysku.

NORTEC CLEAN