Usługi

Impregnacja
betonu

IMPREGNACJA BETONU

Impregnacja to obróbka betonu zmniejszająca jego powierzchniową porowatość i wzmacniająca powierzchnię. Brudne, wytarte i zaplamione posadzki betonowe to niestety nierzadki widok w wielu obiektach przemysłowych. Najczęstszą przyczyną jest nieprawidłowo wykonana impregnacja posadzki oraz błędne zalecenia odnośnie jej konserwacji. Beton jest materiałem mocnym lecz porowatym. Właściwe zabezpieczenie powierzchni przed czynnikami mechanicznymi i chemicznymi ma kluczowy wpływ na trwałość posadzki i łatwość w jej utrzymaniu.

Nasza firma od wielu lat stosuje metodę chemicznego utwardzania betonu, która pozwala uzyskać bardzo dobre rezultaty zarówno na nowych jak i starych podłożach betonowych. Przed wykonaniem impregnacji oceniamy stan techniczny posadzki, m.in. nasiąkliwość podłoża, chropowatość i twardość. Właściwie planujemy przygotowanie betonu do chemicznej obróbki. Następnie w zależności od rodzaju betonu i porowatości powierzchni dobieramy odpowiednie utwardzacze. Ich zadaniem jest wzmocnienie i trwałe scalenie wierzchniej warstwy betonu bez powlekania porów betonu.

CHEMICZNE UTWARDZANIE BETONU DOSKONALE SPRAWDZA SIĘ W IMPREGNACJI POSADZEK BETONOWYCH, ZARÓWNO NOWYCH JAK I STARYCH.

MNIEJ NASIĄKLIWE I TWARDSZE

Beton uzyskuje swoją wytrzymałość w wyniku tworzenia się faz uwodnionych krzemianów wapnia (fazy C-S-H). Nasze preparaty NORTEC® Dense N oraz NORTEC® Dense CS wywołują wyjątkową, nieodwracalną reakcję katalityczną, której celem są mikropory i pory żelowe w materiale budowlanym. W rezultacie w przestrzeni porów powstają dodatkowe fazy C-S-H, co zmniejsza porowatość, wzmacnia strukturę i zwiększa trwałość. Ponadto cały istniejący cement, który nie przereagował, jest stymulowany do dalszej reakcji, a nowo powstałe fazy C-S-H zawierają dużo krzemianu, co dodatkowo wzmacnia ich odporność. Skutecznie minimalizuje to przenikanie niebezpiecznych substancji do betonu. Jednorazowe zastosowanie preparatów wystarcza na cały okres eksploatacji betonu; wielokrotne stosowanie nie jest konieczne.

EKONOMICZNE I ŁATWE W CZYSZCZENIU

Brud przyciągają powierzchnie hydrofobowe, czyli bojące się wody. Gdy powierzchnie są bardziej hydrofilowe lub lubią wodę, brud jest odpychany. Nazywa się to zapobieganiem zabrudzeniom. Powierzchnie betonowe utwardzone preparatami NORTEC® mają właściwości hydrofilowe. Dlatego, zastosowanie tej metody impregnacji betonu jest najlepszą inwestycją w trwałość wykończenia każdej posadzki betonowej, zarówno nowej jak i eksploatowanej. Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu. Podpowiemy jak i kiedy impregnować beton. Posiadamy odpowiednią wiedzę i doskonałe produkty. Zaproponujemy również system czyszczenia posadzki, który sprawi, że Twoja posadzka będzie zawsze czysta i gładka.

NORTEC

TEST TWARDOŚCI CZYLI JAK DZIAŁA CHEMICZNE UTWARDZANIE BETONU W PRAKTYCE

OBSZARY ZASTOSOWANIA

  • Hale produkcyjne
  • Centra logistyczne
  • Warsztaty
  • Magazyny
  • Place manewrowe i parkingi zewnętrzne
  • Obiekty sportowe i wystawiennicze

KORZYŚCI DLA KLIENTA

01
Najtańsza metoda zwiększenia trwałości powierzchni betonowej
02
Jednorazowa obróbka betonu bez konieczności powtarzania
03
Niepylące i mocne powierzchnie betonowe
04
Niski koszt utrzymania posadzki betonowej w czystości
05
Środki ochrony powierzchniowej przyjazne dla środowiska i ludzi
06
Możliwość uzyskania jednolitego koloru posadzki.