Technologie

NORTEC®

SZLIFOWANIE I POLEROWANIE BETONU W SYSTEMIE NORTEC® – przyszłościowa technologia dla nowoczesnych posadzek przemysłowych

Poznaj siłę krzemionki koloidalnej

Nie ma dwóch takich samych posadzek betonowych. Dlatego, polerowanie betonu to za każdym razem nowy zestaw wyzwań dla naszych konkurentów. Ale nie dla nas! Probeton stosuje najlepszy system polerowania betonu na rynku. Jesteśmy w stanie poradzić sobie z:

  • Każdą twardością betonu
  • Każdą teksturą i szorstkością powierzchni
  • Każdą wymaganą ekspozycją kruszywa na powierzchni
  • Każdym wymaganym poziomem połysku

Co sprawia, że nasza technologia jest tak wyjątkowa? Amorficzna krzemionka koloidalna. Po prostu. Jest to główny składnik naszych opatentowanych formuł chemicznych.

JAK DZIAŁA KRZEMIONKA KOLOIDALNA?

Amorficzna krzemionka koloidalna wypełnia kapilary betonowej powierzchni i tworzy wykończenie, które jest niewiarygodnie twarde i odporne na ścieranie. Krzemionka jest związkiem ściernym, gdy jest mokra i jest związkiem polerującym, gdy jest sucha. To niesamowity materiał, który sprawia, że proces wygładzania, utwardzania i uszczelnienia posadzki betonowej jest bardziej wydajny i przewidywalny, a uzyskiwane wykończenie betonu polerowanego będzie trwałe, wymierne i ponadczasowe.

WYGŁADZENIE POSADZKI

Opatentowany proces poprawy struktury powierzchni.

Gładka i utwardzona powierzchnia betonu bez wytarć jest miarą jakości i trwałości. Stosując zol krzemionkowy NORTEC® Grind + Polish możemy uzyskać gotową posadzkę już po dwóch lub trzech etapach polerowania. W porównaniu z tradycyjnymi 8-etapowymi metodami szlifowania i polerowania betonu oznacza to szybszy czas renowacji posadzki, przy tym produkt końcowy jest najwyższej jakości.

UTWARDZENIE POSADZKI

Wzmacnianie i zmniejszanie porowatości posadzek bez wielowarstwowej struktury.

Krzemionka koloidalna NORTEC® Dense CS zagęszcza i poprawia twardość powierzchni. Nanokrzemionka penetruje beton na głębokość nawet 12 mm. Dzięki swojej nanostrukturze i neutralnej wartości pH jest również bardziej reaktywna niż tradycyjne utwardzacze litowe czy krzemiany sodu. Co więcej, reaguje nie tylko z pozostałym wodorotlenkiem wapnia, ale również z innymi kruszywami i z samą sobą. 

USZCZELNIENIE POSADZKI

Dodatkowa ochrona posadzki i podkreślenie doskonałego połysku.

Reaktywny impregnat uszczelniający NORTEC® Protect zabezpiecza posadzkę przed plamami i zabrudzeniami oraz wzmacnia efekt doskonałego połysku. Pomaga lepiej chronić beton polerowany w czasie kiedy proces chemicznego utwardzania i zagęszczania porów betonowych jeszcze nie został zakończony.

CZYSZCZENIE POSADZKI

Długotrwała jakość dzięki prostej konserwacji.

Beton polerowany w technologii NORTEC posiada doskonałe właściwości użytkowe. Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji można je trwale zachować. NORTEC® Clean jest przyjaznym dla środowiska środkiem czyszczącym i nadaje się do codziennego usuwania brudu na powierzchniach betonowych lub jastrychowych. Przy regularnym użytkowaniu można wydłużyć żywotność posadzki, poprawić jej wygląd i obniżyć koszty konserwacji. Brud jest usuwany bez pozostawiania żadnych pozostałości i bez matowienia połysku.

NORTEC CLEAN