Oferta

Polerowanie
betonu

POLEROWANIE BETONU TECHNIKĄ DIAMENTOWĄ

Polerowanie betonu techniką diamentową jest metodą wykończenia nowych lub starych posadzek betonowych, która znacząco zwiększa ich odporność na ścieranie, poprawia estetykę wykończenia i dodatkowo obniża wydatki na konserwację w całym cyklu użytkowania. Beton polerowany z zamkniętym systemem kapilarnym jest trwale twardszy, niepylący i mniej porowaty. W rezultacie powierzchnia betonu jest bardziej odporna na tworzenie się plam oraz wnikanie płynów niż podłoże niepoddane obróbce. 

POSADZKI BETONOWE POLEROWANE

Beton polerowany jest idealnym wykończeniem w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu, takich jak obiekty handlowe, magazyny, obiekty targowe, centra kongresowe czy muzea. Wysoki połysk widoczny na posadzce uzyskujemy w procesie kontrolowanego wygładzania betonu z użyciem specjalistycznych mierników, najwyższej jakości narzędzi diamentowych i, przede wszystkim, innowacyjnych płynnych preparatów systemowych NORTEC. 

ZALETY BETONU POLEROWANEGO

Funkcjonalny

 • Odporny na pylenie
 • Łatwy w utrzymaniu
 • Trudnościeralny
 • Bardzo dobrze odbija światło w pomieszczeniach
 • Antypoślizgowy (spełniają wymogi normy PN-EN 16165)

Ekologiczny

 • Zabezpieczony produktami na bazie wody 
 • Zmniejszone zużycie energii elektrycznej
 • Powstaje na nowych i starych podłożach 
 • Ekologiczny w konserwacji bieżącej

Opłacalny

 • Tańszy w zakupie w porównaniu z innymi posadzkami 
 • Podnosi atrakcyjność inwestycji (DGNB, BREEAM, LEED oraz BNB)
 • Bardziej ekonomiczny w utrzymaniu
 • Bezusterkowy w porównaniu do systemów powłokowych 

RENOWACJA POSADZEK w technologii NORTEC

Posadzka przemysłowa to inwestycja pomyślana na wiele lat. Kiedy jej stan techniczny utrudnia codzienne użytkowanie, zwiększa zużycie wózków widłowych, psuje estetykę hali lub stanowi zagrożenie dla pracowników i klientów, renowacja staje się najkorzystniejszym ekonomicznie rozwiązaniem. Nasz system polerowania betonu NORTEC i zdobyte kompetencje pozwalają przywrócić właściwości użytkowe każdej zniszczonej posadzce bez konieczności wylewania lub nakładania nowych materiałów posadzkowych.

renowacja posadzki w systemie nortec

RENOWACJA KROK PO KROKU

1. ZRYWANIE

Masz stare płytki PCV na podłodze? Usuniemy je przy pomocy samojezdnych zrywarek.

2. SZLIFOWANIE

Twoja podłoga jest pokryta zniszczoną żywicą? Nasze szlifierki planetarne podłączone do wydajnych odkurzaczy przemysłowych z łatwością sobie z nią poradzą.

3. NAPRAWY

Przed rozpoczęciem wygładzania betonu szybko i bez przykrych zapachów naprawimy ubytki, rysy, dylatacje i dziury po kotwach.

4. WYGŁADZANIE

Po wykonaniu napraw podłoża wygładzimy posadzkę w opatentowanym procesie chemicznej i mechanicznej obróbki betonu na mokro. Wygładzamy beton lepiej i szybciej!

5. IMPREGNACJA

Aby posadzka była twardsza, niepylna i mniej nasiąkliwa zastosujemy najnowszej generacji preparat do betonu NORTEC HARD. Zaufaj nam. To dużo lepsze rozwiązanie niż krzemian litu czy krzemian sodu.

6. POLEROWANIE

Ostatnim etapem naszych prac będzie jednostopniowe i bezpyłowe polerowanie betonu na sucho. Zawsze tworzymy doskonały połysk.

CO WIĘCEJ, POLEROWANIE BETONU POZWALA TRWALE USUNĄĆ NASTĘPUJĄCE WADY POSADZEK BETONOWYCH

 • zbyt duża ścieralność spowodowana brakiem utwardzenia powierzchni lub błędami wykonawczymi
 • powierzchniowe uszkodzenia posadzki powstałe w trakcie budowy
 • pylenie, występujące gdy powierzchnia posadzki pokryta jest cienką warstewką nietrwałego mleczka cementowego lub niezhydratyzowanego cementu
 • brak wykończenia powierzchni betonu z powodu zmiany koncepcji architektonicznej lub sposobu użytkowania
 • wykwity powstałe na skutek nieprawidłowej aplikacji impregnatu krzemianowego
 • rysy powierzchniowe (włoskowate i siatkowe), które powstają w wyniku zbyt szybkiego wysychania nawierzchni.

NAPRAWA RYS POWIERZCHNIOWYCH POSADZKI BETONOWEJ

BETON POLEROWANY W SYSTEMIE NORTEC

BETON ZACIERANY CZY BETON POLEROWANY

Znakomita większość klientów, która zleciała nam renowację posadzki w systemie NORTEC decyduje się również na polerowanie betonu na nowych posadzkach. Obecnie standardową technologią wykończenia posadzek jest mechaniczne zacieranie betonu stalowymi łopatkami. W trakcie wykonywania posadzki beton jest wstępnie utwardzany powierzchniowo tzw. suchymi posypkami a następnie wygładzany przy pomocy ręcznych i samojezdnych zacieraczek. Ta metoda posiada wiele wad. W konsekwencji jakość wykończenia posadzki często pozostawia wiele do życzenia.

W przeciwieństwie do zacierania betonu, nasza zrównoważona i opatentowana metoda polerowania betonu dostarcza klientom zawsze doskonałe wykończenie posadzki. Proces obróbki powierzchniowej betonu jest szybki, bezpyłowy i w 100% kontrolowany profesjonalnymi miernikami. Ponadto, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii można go wykonać już na 7-dniowym betonie.

ZOBACZ JAK WYGLĄDA POLEROWANIE BETONU W NOWEJ HALI PRZEMYSŁOWEJ

Realizacje

Wybrane projekty betonu polerowanego na starych i nowych posadzkach

CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ - zrównoważona posadzka
projekt
01
CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ - zrównoważona posadzka
Zobacz projekt
BELIMO - modernizacja posadzki w hali
projekt
02
BELIMO - modernizacja posadzki w hali
Zobacz projekt