Usługi

Polerowanie betonu preparatem NORTEC GRIND+POLISH

Renowacja posadzki przemysłowej wiąże się z obawą przed zapyleniem towaru, hałasem i dezorganizacją pracy funkcjonującego obiektu. Szczególnie jeżeli technologia regeneracji zakłada obróbkę powierzchni poprzez śrutowanie lub frezowanie. Problemem jest również czas przywrócenia odnowionej posadzki do ruchu, który w przypadku systemów powłokowych zależny jest od temperatury oraz czasu wiązania materiałów. Dlatego Probeton oferuje szybką i bezpyłową metodę renowacji posadzki. Każdego roku przeobrażamy dziesiątki tysięcy metrów kwadratowych zniszczonych posadzek przemysłowych w odporne na ścieranie i estetyczne powierzchnie betonowe.

Siła amorficznej krzemionki

Polerowanie betonu z wykorzystaniem opatentowanej technologii NORTEC GRIND+POLISH umożliwia uzyskanie trwałej poprawy wyglądu każdej powierzchni betonowej. W porównaniu do innych systemów polerowania betonu, nasza metoda tworzy całkowicie bezpowłokowe wykończenie powierzchni o doskonałych właściwościach użytkowych.

Istotą działania systemu jest wykorzystanie niezwykłych właściwości amorficznej krzemionki koloidalnej w procesie obróbki powierzchniowej betonu. Aplikacja preparatu jest bezzapachowa i nie wymaga neutralizacji podłoża. Powstały materiał ścierny działa jak „peeling”, który usuwa nadmierną chropowatość powierzchni oraz zagęszcza powierzchniowo porowatą strukturę betonu.

Zalety metody

Proces obróbki betonu odbywa się bezpyłowo, przy niskim poziomie hałasu i bez tworzenia odpadów szkodliwych dla środowiska naturalnego. Prace wykończeniowe można wykonywać w etapach a po zakończeniu każdego z nich powierzchnia betonowa jest gotowa do użytkowania od zaraz. Każdy beton utwardzony powierzchniowo, beton pokryty powłoką żywiczną, wykładziną czy też płytkami przekształcimy w trwałą i estetyczną powierzchnię betonową.

Właściwości wykończenia

Polerowanie betonu preparatem NORTEC GRIND+POLISH jest chemicznym i mechanicznym procesem obróbki powierzchni betonowej, dzięki któremu Twoja nowa posadzka będzie:

Zobacz przykład naszej realizacji

Beton polerowany i utwardzony powierzchniowo w naszej technologii. Zakres renowacji posadzki przemysłowej obejmował usunięcie 3 rodzajów powłok żywicznych, naprawę rys, ubytków w betonie oraz zagęszczanie i polerowanie betonu z NORTEC GRIND+POLISH.