Blog

11.04.2024 Kategoria: naprawa posadzek

Naprawa posadzki po zakończeniu najmu

NAPRAWA POSADZKI PO NAJEMCY

Przemysłowe posadzki betonowe w nowoczesnych magazynach muszą posiadać określone parametry użytkowe. Zwyczajowo najemcy oczekują, że wykończenie podłogi będzie bezpyłowe, trudnościeralne i łatwe w usuwaniu zabrudzeń. Z kolei zarządcy nieruchomości wymagają, aby po zakończeniu najmu otrzymali z powrotem posadzkę w stanie nie gorszym niż przed rozpoczęciem umowy. Praktyka renowacji posadzek w magazynach wielkopowierzchniowych pokazuje, że powierzchnia betonu może wymagać jedynie gruntownego czyszczenia i impregnacji posadzki. Jednak w wielu przypadkach polerowanie betonu techniką diamentową jest koniecznością.

stos szarych palet leży na betonowej podłodze

DOCZYSZCZANIE POSADZKI CZY POLEROWANIE?

Zwyczajowo prezentujemy klientowi dwa rodzaje wykończenia posadzki. Pierwsze polega na gruntownym wyczyszczeniu, neutralizacji i impregnacji posadzki krzemianem sodu lub krzemionką koloidalną. Kiedy posadzka jest zbyt szorstka, zarysowana lub zaimpregnowana preparatami żywicznymi, efekt końcowy doczyszczania może być niezadowalający. Dlatego, drugie pole testowe obrazuje efekt wykończenia z betonu polerowanego. Technologia polerowania betonu techniką diamentową z wykorzystaniem reaktywnych krzemionek koloidalnych daje doskonałe rezultaty w renowacji posadzek betonowych.

beton polerowany pole próbne

RENOWACJA POSADZKI GDY LICZY SIĘ CZAS

W zależności od wielkości projektu oraz zakresu prac dodatkowych związanych z naprawami betonu, można założyć że dzienna wydajność naprawy posadzki w technologii  NORTEC ® wynosi od 600 do 1000 m2 dziennie. Oceniając początkową chropowatość podłoża usuwamy jedynie niezbędną szorstkość bez agresywnej ingerencji w posadzkę. W porównaniu do popularnej metody głębokiego doczyszczania betonu polerkami wysoko obrotowymi, jakość i trwałość takiego wykończenia posadzki jest nieporównywalnie większa. Czas wykonania jest taki sam lub nawet krótszy.

polerowanie posadzki betonowej w technologii nortec

Zobacz także

string(84) "https://probeton.pl/wp-content/uploads/2024/03/dylatacje-robocze-w-posadzce_923.webp" Czemu służą dylatacje, jak wygląda ich naprawa?
26.03.2024
naprawa posadzek
Zobacz wpis